1 kg liszt
1 kocka margarin
20 dkg zsír
3 evőkanál tej
1/2 élesztő
1 mokkáskanál cukor
kb. 1 csapott evőkanál só
kb. egy kis doboz tejföl
Kenéshez:
1 tojás
1 evőkanál só
1 evőkanál liszt
víz
A langyos tejben a cukorral az élesztőt felfuttatjuk. A lisztet összemorzsoljuk a zsíradékkal és a sóval. Beletesszük az élesztős tejet, tejföllel jól kidolgozzuk (puhára, de nem lágyra). Akkor jó a tészta, ha a kezünk szépen letisztul .A tepsiket kicsit kizsírozzuk, ennyi kelés elég is, neki foghatunk a formázásnak. Perec és malomkerék kiszúróval kiszaggatjuk, tepsibe rakjuk, felvert tojással megkenjük. Végül halvány pirosra sütjük.
A sót és a lisztet a vízzel tejföl sűrűre keverjük. Kivesszük a sütőből a tepsit, és kenőtollal kenünk a perecekre a sós-lisztből. Visszatesszük 1-2 percre, hogy a só megszikkadjon rajta.
Mindent mindennel összekeverek, kinyújtóztatom kb 2 cm vastagra, megkenem tojással, esetleg megszórom sajttal, szezámmaggal, köménnyel, ki hogy szereti.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
NEM KELL KELESZTENI! A sütőt 200 fokra előmelegítjük. A langyos tejbe belemorzsoljuk az élesztőt. Nem fontos megvárni, hogy felfusson, majd a tészta többi hozzávalójával együtt j...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tejben, csipet cukorral, felfuttatjuk az élesztőt. A kétféle lisztet összekeverjük egy tálban, hozzáadjuk a cukrot és a sót, beleütjük a tojást. Hozzáadjuk a lisztes keverékhez...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes