40 dkg liszt
2 dl tej
1 cs porélesztő
1 mokkáskanál cukor
1 kávéskanál só
5-6 evőkanál olaj
4 pár virsli (én roppanos virslit használtam)
10 dkg reszelt sajt
1 db tojás (lekenéshez)
lenmag
A tészta hozzávalóit összegyúrom és dagasztom, majd 30 percet kelesztem. Amikor megkelt a tésztát tepsi nagyságűra nyújtom, és beleteszem a tepsibe, hosszanti irányban felcsikozom úgy, hogy a szélénél 2-3 cm távolság maradjon. A virsliket belefonom felváltva a tésztába, amikor kész lekenem tojással, megszórom a lenmaggal. Előmelegített sütőben 180 fokon 30-40 percig sütöm, mielőtt teljesen elkészülne, megszórom reszelt sajttal a tetejét és visszatéve készresütöm. A sütőből kivéve letakarom egy konyharuhával, hogy puha maradjon.
Keverjük össze a hozzávalókat. Hő egy 9,5 hüvelykes Nonstick Pan közepes lángon, és öntsük a tésztát a kívánt vastagságot (lásd az alábbi megjegyzéseket). Miután a tésztát fluffs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 órát kelesztem, , aztán formázom, megkenem tojással és még 20 percet 160' kb 20'perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezt összekeverjük, a massza ne legyen túl nedves. Kb f3l centi vastagra nyujtjuk Előmelegitett sütöben sütjük.amikor kicsit màr összeàllt ( megforditást ir a recept, én nem babr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű