35-40 dkg liszt, (na én nem gyúrom a tésztát veszek 500 gr fodros kocka tésztát)
2 tojás,
8-10 dkg zsír,
1 fej 80 dkg-os káposzta,
2 dkg só,
1 evőkanál cukor,
jó késhegynyi törött bors.
A káposzta külső, sérült leveleit eltávolítjuk, megmossuk, leszárítjuk és megreszeljük. Akkora lábasban, amelybe a kifőzött tészta belefér (kb. 3-4 literes) zsírt olvasztunk, beletesszük a cukrot és a zsírban aranysárgára pirítjuk.
Hozzáadjuk a káposztát, kissé megsózzuk (a megreszelt káposztát nem szabad előre besózni és kicsavarni) és fedő nélkül, időnként megkeverve, mérsékelt tűzön szép aranyszínűre pirítjuk; (kb 40 percig) megborsozzuk és félre tesszük.
Amíg a káposzta pirul, tésztát gyúrunk. Késfok vékonyságúra nyújtjuk és megszárítás után 2 centiméteres négyzetekre vágjuk. A kifőző vizet akkor tesszük a tűzre, amikor a meggyúrt tésztát pihentetjük. A felvágott tésztát a megsózott és egy diónyi zsírral zsírozott erősen forrásban levő vízben kifőzzük, jól lecsurgatva, a káposztához keverjük. Forrón tálaljuk. Külön kistányéron porcukrot adhatunk hozzá.
Az összetevőket összegyúrjuk, 10 percre állni hagyjuk. Ez idő alatt elő lehet készíteni a feltéteket. Szafi Fitt bambuszrostliszttel megszórt deszkán kinyújtjuk a tésztát és sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Gépben 20 percig dagasztatom, majd hagyom, hogy alaposan túlkeljen. Nyáron az üsttel együtt beteszem a hűtőbe 10-12 órára, ilyenkor hűvösebb időben maradhat a gépben egész éjszakár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű