84 dkg liszt /BL 55
2,7 dl tej
4 dkg élesztő
1,5 dl tejföl
1,2 dkg só
2 dkg cukor
10 dkg puha margarin /vaj
2 tojás
kenés: tojás
Tej,tejföl,tojás,élesztő összekeverni. Hozzá liszt,cukor,só dagasztani végén hozzá a margarin. 45 perc kelés.
Osztani: zsemle 80 g.x 6 db, kifli 300 g. maradék kenyér, gömbölyít.
Keleszt 30 perc. Zsemle gombóc ellapít,felhajt,sodor 35 - 40 cm, csomózni ,fonni császárzsemlének,alul, felül áthúz. Tojás leken.
Közbe nem lisztezni, néha felemelni / levegő kijön/.
Kifli: ellapít,kinyújt 30 cm kör,6 fele vágni. Feltekerni / tölthető/. Tojás leken,kel. 30 perc,tojással leken. Megszór mag.Alsó-felső sütés.
195 fok 15 -20 perc.Kenyér kb. 30 p.
Robotgéppel dagasztottam kb. 5 percig. Szobahőmérsékleten kelesztettem 1 óráig. Majd vizes kézzel 4 db. zsömlét formáztam belőle. Hideg sütőbe tettem, és 180 fokon kezdtem el sütni...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A víz kivételével mindent a tálba teszünk, az élesztőt belemorzsoljuk, majd a langyos vizet folyamatosan hozzátesszük.Kb. fél óráig kelesztjük, majd 7 egyforma gombócot szaggatunk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Összekeverjük,...száraz serpenyőben megsütjük!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű