Én hetente csak kétszer – szerdán és szombaton sütök – hogyan etessem a kovászomat?”
Hétfőn reggel:
• 1 dkg anyakovászt megetetek 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel. Ami eddig volt, az 1 dkg feletti mennyiség elhasználom nokedliba, vagy palacsintába ?
Hétfőn este:
• A reggel megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg liszttel, és 2 dkg vízzel. A többit kidobom, mely összesen 2 dkg-nyi lisztmennyiség.
Kedden reggel:
• A hétfő este megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg liszttel, és 2 dkg vízzel. A többit kidobom.
Kedden este:
• Eszembe jut, holnap reggel dagasztani szeretném a kenyeret, ezért a most meglevő 5 dkg kovászomból kiveszek 1 dkg-ot, azt félre teszem anyának, a maradék 4 dkg-ot pedig megetetem 8 dkg vízzel és 8 dkg liszttel. Ez a mennyiség 1 kg liszt bedagasztásához elég. Ha kisebb kenyeret szeretnék dagasztani, értelem szerűen kevesebb kovászt használok el.
• A félretett 1 dkg kovászomat megetetem 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel, hogy a reggeli etetéshez is maradjon anyakovász.
Szerda reggel:
• A kedd este megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg liszttel, és 2 dkg vízzel. A többit kidobom. (Mellette bedagasztom a kenyeret a feljebb említett kovászból).
Szerda este:
• A reggel megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel.A többit kidobom.
Csütörtök reggel:
• A szerda este megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg liszttel, és 2 dkg vízzel. A többit kidobom.
Csütörtök este:
• A reggel megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel. A többit kidobom.
Péntek reggel:
• Az este megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg liszttel, és 2 dkg vízzel. A többit kidobom.
Péntek este:
• Mivel csak szombaton délután szeretnék dagasztani, ezért csak 1 dkg kovászt etetek meg ismét: A reggel megetetett kovászból kiveszek 1 dkg-ot, ezt átteszem egy pici üvegbe (jó minőségi műanyag dobozba) és ezt, amit kivettem megetetem 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel. A többit kidobom.
Szombat reggel:
• Nem dobok ki a péntek este megetetett kovászból, hanem a most meglevő 5 dkg kovászomból kiveszek 1 dkg-ot, azt félre teszem anyának, a maradék 4 dkg-ot pedig megetetem 8 dkg vízzel és 8 dkg liszttel. Ez a mennyiség 1 kg liszt bedagasztásához elég. Ha kisebb kenyeret szeretnék dagasztani, értelem szerűen kevesebb kovászt használok el.
• A félretett 1 dkg kovászomat megetetem 2 dkg vízzel és 2 dkg liszttel, hogy az esti etetéshez is maradjon anyakovász.
Természetesen a sütési utolsó etetést nem muszáj ketté venni, csak ne feledkezzünk el soha a kovászból anyakovásznak valót kivenni.
A hagymát és a répát nagyon apróra vágjuk aprítógéppel, majd kevés vízen megdinszteljük. Összekeverjük az alapanyagokat és gombócokat formálunk belőle. Beleforgatjuk egy tálban...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tököt megmos, feldarabol, sütőpapíron elrendez. Mézzel megcsurgat (+egyéb fűszerek). 200 fokos EM sütőben 30 perc. 180 fokra vissza, 15 + 10 + 10 + 5 percek - míg el nem készül....
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A karalábét meghámozzuk, kockára vágjuk, majd annyi, enyhén sós vízben, ami éppen ellepi, puhára főzzük. Közben a zöldborsót is megpároljuk. Leszűrjük a karalábét, majd a vajjal pü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű