50 dkg liszt, fehér vagy a tk liszt
1 evőkanál sikér
1/2 élesztő
2 dl tej
2 dl víz
5 dkg vaj
1 tk só
1 tk cukor
alaposan kidagasztom, 40 percet kelesztem, majd 20 dkg-os darabokra vágom, kigömbölyítem, 15 perc pihenő letakarva, ezután formázom, sütőpapiros tepsire sorakoztatom, itt is kelesztem 30 percet... bevágom, lefújom alaposan vízzel, és 200 fokon sütöttem, mikor kiveszem még melegen lefújtam vízzel, és hidegre tettem hűlni,.
Ez fél adag
Sütés előtti este megcsinálom a gyors kovászt: 1 dkg élesztőt és egy teáskanál barna cukrot feloldok 2,4 dl langyos vízben, ezt hozzáöntöm 20 dkg liszthez, jól összekeverem, palacs...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű
Alapanyagokat összegyurjuk, ha kell sütőliszttel formazzuk ha nedvesnek érezzük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Élesztő futtatni.Dagasztani,duplájára keleszteni /30-40 p /.Átmozgatni,formázni,20-30 p pihenés.Bevágni,sütőt bekapcsolni. 200 -220 fok. Kenyeret spriccelni,20-30 perc sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz