9 -10 db hoz
40 dkg bl 55 liszt
20 dkg bl 80 kenyérliszt
3 dkg élesztő
1 mkl cukor
Csipet só
1-2 evőkanál étolaj
Élesztőt 1,2 dl.cukros langyos vízzel kikeverni liszthez adni a leírtakat vizet amennyit a tészta felvesz , félfogós tèsztát dagasztani .
Keleszteni 40 perc ( 2 szeresère megkel)
Darabolni egyforma súlyra ( 9 db 12 dk dekásra daraboltam )
Formáztam mint a zsemlèt ,
25 percig letakarva kelesztettem , kör alakban sodortam közepe vastagabb legyen széleit ujjammal még lapított, 25 percig kelesztettem letakarva , sütőt 220 fokra tepsit előmelegítettem pita lapokat rádobáltam 3 db egy tepsibe ami elfért 7- 8 perc sütès .
Nem muszáj sodorni kézzel is ki lehet lapítani tányér alját rányomni , akkor elég 15 perc lapítottan kelesztès sütés .
A hozzávalókat egy mikrózható, téglalap alapú edényben egyneműre keverjük, majd mikrohullámú sütőben 5 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
a dagasztóba én mindig a sót teszem alulra, rámérem a lisztet, majd belemorzsolom az élesztő és rá a folyadék,reszelt fokhagyma.... Dagasztani, a kelesztő tálba mindig öntök 3 cs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Add hozzá az élesztőt a meleg vízhez. Adjunk hozzá lisztet és keverjük össze. Hagyjuk kelni. Adjunk hozzá vizet, lisztet és sót. Fakanállal összegyúrjuk. Kivajazott asztalon gyúrj...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz