Tészta:
5 db. tojás sárgája
10 ek porcukor
5 ek víz
15 dkg darált dió
5 ek rétesliszt
1 cs. sütőpor
5 db tojás fehérjének keményre vert habja
Krém:
25 dkg margarin
15 dkg porcukor
2 cs. vaníliás cukor
2 db tojássárgája
1 ek, főzött fekete kávé
1 ek. diólikőr
1 ek darált dió
ostyalap
Tészta:
A tojássárgáját, porcukrot, és a vizet habosra keverjük, majd hozzáadjuk a darált diót, a lisztben elkevert sütőport, és a tojás keményre vert habját
Krém: A porcukrot, a vaníliás cukrot, a tojássárgáját habosra keverjük, hozzáadjuk a puha margarint, a fekete kávét és a likőrt, majd a darált diót.
A tepsi aljára ostyalapot rakunk, és ráöntjük a tésztát. Tűpróbáig sütjük… Ha kihűlt rátesszük a krémet, és a tetejét megszórjuk darált dióval. Hűtőbe tesszük, majd felszeleteljük. Tepsi mérete 20 x 30 hagyományos
A tészta hozzávalóit gyúrjuk össze. A tojásfehérjéket a cukorral,citrom levével verjük kemény habbá. Majd keverjük bele a darált diót. A tésztasütő formákat béleljük ki vékonyan...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Nem kell KELESZTENI élesztőt felfuttatjuk a langyos cukros tejben, majd tésztát dagasztunk. A margarint habosra keverjük a sóval. 4 részre osztjuk a tésztát. 30 cm-es átmérőjűre...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverem majd kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm és 170-180 °C fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 30 perc) Kihűlés után fölvágom és porcukrozom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű