30 dkg finomliszt
10 dkg porcukor
20 dkg vaj/margarin
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
1/2 citrom leve (lehet narancs is)
2 tojás sárgája
1 csipet só
Forgatáshoz :
2 tojás fehérje
Kb. 15- 20 dkg durvára tört dió
Tetejére :
sárgabarack lekvár
A lisztet elkeverem a cukrokkal, sóval, majd elmorzsolom benne a vajat. Hozzáadom a citromhéjat, a leszűrt citrom- vagy narancslevet és a tojások sárgáját. Gyors mozdulatokkal összedolgozom, majd lisztezett munkalapon átgyúrom.
Fóliába csomagolom és 30 percre hűtőbe teszem.
A tojások fehérjét egy villa segítségével enyhén felverem.
A tésztából 60 db, kb 10 g-os golyót formázok.
A golyókat egyenként belemártom a fehérjébe, majd a dióba is. Nem baj ha marad rajta fedetlen felület, ez lesz az alja.
Sütőpapírral bélelt sütőlemezre helyezem a bevont golyókat és egy fakanállal mélyedést nyomok a közepükbe.
190 fokra előmelegített sütőben, kb 15 perc alatt elkészül.
Barack lekvárral színültig, de inkább púposra töltöm a még forró sütik mélyedéseit.
A vajat a cukorral kikavarjuk, majd a tojások sárgáját is beledolgozzuk. A lisztet és a sütőport hozzáadjuk, a narancshéjjal ízesítjük és meggyúrjuk a tésztát. Vanília, vagy naranc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, csipet sóval ízesítjük, majd a tojásfehérjét, valamint a vizet és az ecetet is hozzákanalazzuk. Selymes lágy tésztát kapunk. Lisztezett felülete...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű