30 dkg finomliszt
10 dkg porcukor
20 dkg vaj/margarin
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héja
1/2 citrom leve (lehet narancs is)
2 tojás sárgája
1 csipet só
Forgatáshoz :
2 tojás fehérje
Kb. 15- 20 dkg durvára tört dió
Tetejére :
sárgabarack lekvár
A lisztet elkeverem a cukrokkal, sóval, majd elmorzsolom benne a vajat. Hozzáadom a citromhéjat, a leszűrt citrom- vagy narancslevet és a tojások sárgáját. Gyors mozdulatokkal összedolgozom, majd lisztezett munkalapon átgyúrom.
Fóliába csomagolom és 30 percre hűtőbe teszem.
A tojások fehérjét egy villa segítségével enyhén felverem.
A tésztából 60 db, kb 10 g-os golyót formázok.
A golyókat egyenként belemártom a fehérjébe, majd a dióba is. Nem baj ha marad rajta fedetlen felület, ez lesz az alja.
Sütőpapírral bélelt sütőlemezre helyezem a bevont golyókat és egy fakanállal mélyedést nyomok a közepükbe.
190 fokra előmelegített sütőben, kb 15 perc alatt elkészül.
Barack lekvárral színültig, de inkább púposra töltöm a még forró sütik mélyedéseit.
A tésztát összekeverjük az összevalókból. jól egybe gyúrjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk. A tojás fehérjét habbá verjük a cukorral, rárakjuk a tésztára, negyed diót rakunk rá. Forró...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 180 fokra. Egy tálban a puha vajat habosra keverjük az édesítővel, majd egyenként hozzáadva a tojásokat tovább verjük. Belekeverjük a citromhéjat, vaníliát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű