25 dkg főtt,áttört burgonya
25 dkg margarin
25 dkg liszt
1 tojás
2 kk.só
kenés: 1 tojás
A kihűlt burgonyát, a margarinnal,liszttel és tojással összegyúrjuk,megsózzuk és kétszer egymás után vékonyra kinyújtjuk,háromszorosan összehajtva.A tésztát hűtőben 3-4 órát pihentetjük.
2 cm vastagra nyújtjuk,bevágjuk,kiszúrjuk.tojással lekenjük.
200 fok 25-30 perc sütés.
kb.30 db
A krémhez robot géppel felverem a tejszínt,majd állni hagyom! A tejfölt a cukorral elkeverem,majd hozzáadom 1 citrom reszelt héját és levét. Amikor mindkettő krém kész van ,laza...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zselatint a tejbe tesszük és lassú tűzön melegítjük. Amikor a tej langyos és a zselatin felolvadt, levesszük a tűzhelyről és hozzákeverjük a tehéntúrót. Adunk hozzá 2 evőkanál cu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű