6-8 db tojásfehérje
16 dkg porcukor
16 dkg finomliszt
6 dkg vaj
pici só
kb. 2 marék durvára vágott dió
kb. 2 marék aszalt sárgabarack
(ezenkívül bármi kerülhet bele, pl. csokidarabok, mazsola, más aszalt gyümidarabok)
Egy 30 cm-es őzgerincformát kikenünk zsiradékkal, majd meghintjük liszttel, a sütőt előmelegítjük (180 fok).
A vajat megolvasztjuk, a diót durvára aprítjuk, az aszalt sárgabarackot is feldaraboljuk. A lisztet összekeverjük a dióval, sárgabarackkal.
A tojásfehérjét pici sóval félig felverjük, majd hozzáadjuk a porcukrot, és kemény habbá verjük. Hozzáadjuk a lisztes keveréket, majd az olvasztott vajat (ne legyen túl meleg), jól elkeverjük.
Az előkészített őzgerincformába öntjük a tésztát, és kb. 25-30 percig (tűpróbáig) sütjük
Élem "Édes" Életem
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket gőz fölött kikeverjük, és hozzáadjuk a 40 dkg lisztet, és a 2 mk szódabikarbónát, majd 3 lapot sütünk. Krém: egy vaníliapudingot és egy epres pudingot 1 rámával és 250 g...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a tejfölell elkeverem a z élesztőt és az egészet egybe gyúrtam... nekem... még kívánt egy kis tejet, hogy összeálljon...én pihentettem 20 percet... kinyújtottam lekentem egy tojáss...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű