50 dkg liszt
1,5 dkg élesztő
1 ek, olaj
1 tk. só
1 kk .cukor
3 dl víz
Liszt közepébe 1 dl víz,cukor,élesztő betakarni kis liszttel,felfut,hozzáadni olaj,só és víz.Dagasztani,keleszteni 1 órát. Átgyúrni,formázni.Jénaiba papír ,betenni a kenyeret. Sütőt 200 fokra kapcsolni,ha meleg a kenyeret bevágni,spriccelni vízzel,a jénai tetejét is.Fedővel sütni 20 percig,majd fedő nélkül 20 percig.Kiborítani,le spriccelni.
Az élesztőt belemorzsolom a vízbe, majd hozzáadom az olajat. A liszteket átszitálom, és beledolgozom az olajos-vizes keverékbe, majd a legvégén adom hozzá a sót. Puha és rugalmas t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
élesztő futtatni,tej,cukor dagasztó edénybe liszt, bele az élesztő,sikér,víz kicsit összedolgozni majd hozzá a só. Dagasztani. 40-60 perc kelni. Formázni. 180 fok kb.35 perc süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat egy mikrózható, téglalap alapú edényben egyneműre keverjük, majd mikrohullámú sütőben 5 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű