1 kg paradicsomból kb 7 dl lesz.
Nagyon fontos, hogy a befőzéshez érett, egészséges paradicsomok legyenek.Timsós vízben megmosni,fertőtleníteni.Paradicsom darálón áttekerni.Fazékba nagy lángon főzni,ha felforr, takarékon 10-15 percig főzni.
Az üvegeket alaposan elmosni a fedelekkel együtt, és tiszta konyharuhán lecsepegtetni.Egy tepsibe vizet önteni bele állítani az üvegeket. A kész paradicsomlevet , tölcséren át merőkanállal az üvegekbe merni. Két folpack közé pici nátriumbenzoát tenni és gumival,vagy tetővel lezárni.
Takarók közé tenni,1-2 nap alatt a dunsztban kihűl. Hűvös, száraz helyen tárolni.
Nekem 15-20 kg paradicsomból , kb, 30 fél literes üveg lesz.
A vöröshagymát felkockázzuk, kevés olajon megdinszteljük, rátesszük a kockára vágott paradicsom paprikát, a paradicsomot és az apróra kockázott zellert. Fokhagyma nyomón belenyomju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet a sóval és cukorral felforraljuk, majd kihűtjük. Beletesszük a tartósítókat és a fűszereket, majd a kihűlt léhez adjuk. A levet egy dupla akkora tálba tesszük. Később bá...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat összekeverni és 24 órát állni hagyni. Utána paradicsompaszírozón átpaszírozni, 2 tasak tartósítószert (szalicilt) beletenni, ezután lehet palackozni.
Elkészítési idő: 1 nap Nehézség: Közepes