1 kg paradicsomból kb 7 dl lesz.
Nagyon fontos, hogy a befőzéshez érett, egészséges paradicsomok legyenek.Timsós vízben megmosni,fertőtleníteni.Paradicsom darálón áttekerni.Fazékba nagy lángon főzni,ha felforr, takarékon 10-15 percig főzni.
Az üvegeket alaposan elmosni a fedelekkel együtt, és tiszta konyharuhán lecsepegtetni.Egy tepsibe vizet önteni bele állítani az üvegeket. A kész paradicsomlevet , tölcséren át merőkanállal az üvegekbe merni. Két folpack közé pici nátriumbenzoát tenni és gumival,vagy tetővel lezárni.
Takarók közé tenni,1-2 nap alatt a dunsztban kihűl. Hűvös, száraz helyen tárolni.
Nekem 15-20 kg paradicsomból , kb, 30 fél literes üveg lesz.
Az olajon megdinsztelem a hagymát, majd a zellert is. Bele teszem a paradicsomot, és a paprikát, valamint a fűszereket. Puhára párolom, majd turmixgéppel pépesítem. Forrón üvegek...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Könnyű
A magokat megpirítjuk, majd a fokhagymával apróra vágjuk az aprítógépben. Hozzáadjuk a sót, olajat és a zöld leveleket, majd krémes állagúra zúzzuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az alapanyagokat apróra vágom, összekeverem a fűszerekkel, és az olajjal, majd 30 percig főzöm. Turmixgéppel, vagy botmixerrel pépesítem, üvegekbe töltöm, majd száraz dunsztba tes...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű