5 rétes lap,
6 tojás fehérje,
3 dl eper szörp,
30 dkg cukor,
csipet só
10 g zselatin,
1-3 g citromsó(citromsav)
Tetejére:
porcukor
eper
A réteslapokból kivágtam 5 dbtéglalapot, egymásra tettem és a maradékokkal együtt egy tepsiben 2-3 perc alatt megsütöttem (világos barna legyen).
Az eperszörpöt felforraltam, hozzáadtam 15 dkg cukrot és kb. 5 percig együtt főztem, míg szálasodott.
Levettem a tűzről és belekavartam az előzőleg 0,5 dl vízben feloldott zselatint. Habverő géppel habbá vertem a tojások fehérjét , kanalanként adagolva 15 dkg cukrot, majd vékony sugárban hozzáöntöttem a még forró szörpöt.
Habos, egynemű, elég kemény krém(hab) lesz, ami a zselatin hatására , kihűlve még keményszik.
Legvégén ciromsó/sav/val ízesítettem, hogy kellemesen édes-savanykás legyen az íze.
Egy tepsi aljára tettem a réteslapokat, rákentem a habot,tetejére szórtam az összemorzsolt maradék darabokat. 2-3 órára lehűtöttem, majd porcukorral megszórtam és eperrel díszítettem.
A hozzávalókat összegyúrni és hűtőben pihentetni kb fél órát. 4-5 bucit készíteni és egyenként kinyújtani, amilyen vékonyra csak lehet. Meg kell kenni tojással, rászórni reszelt s...
Elkészítési idő: 30 perc + sütés Nehézség: Könnyű
A 1,5 dl tejet összekeverjük a porcukorral és az aromával. Egy jénai tál alját sorban kirakjuk keksszel, és meglocsoljuk a rumos-porcukros tej felével. A maradék kekszet egy külön...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű