6 tojás
8 ek. eritrit
6 ek. kókuszliszt
egy csipet himalája só
2 tk. őrölt bio narancshéj (por)
1 tk. őrölt fahéj
2 marék durvára aprított dió
Készítünk egy piskótát a szokásos módon:
A tojásokat ketté választjuk, a fehérjét a sóval kemény habbá verjük. A sárgákat pedig fehéredésig krémesre keverjük az eritrittel. A sárgákhoz adjuk a narancshéj port, a fahéjat és a kókuszlisztet, majd a hab felét és alaposan kikeverjük. Mikor a kókuszliszt már nagyon besűrűsíti a masszát, hozzáadjuk a tojásfehérje maradék részét. Ekkor viszont már óvatosan kevergessük, vigyázzunk, hogy a habot ne törjük össze.
Beleszórjuk a durvára aprított diót és elkeverjük vele.
Csillag alakú mini muffin formába kanalazzuk a masszát és 180 fokos sütőbe toljuk 25 percre.
Akkor készülnek el, mikor aranybarnák a kis csillagok.
Fahéjas porított eritrittel szórva tálaljuk őket.
24 db csillagocska készült ebből az adagból!
Paleotthon
A szalalkálit 1 dl tejben feloldjuk. A lisztben elmorzsoljuk a margarint, majd az összes hozzávalóból nem túl kemény tésztát gyúrunk. 4 részre osztjuk. Nagy gáztepsi méretűre, elég...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kókusztejet melegíteni kezdjük, majd folyamatos kevergetés mellett beleöntjük az alaposan elkevert száraz hozzávalókat és 3 – 4 perc alatt besűrítjük. Nagyon jó állagú desszer...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű