A tésztához:
10 dkg étcsoki ( 70%-osat használtam)
14 dkg kókuszzsír (vagy vaj/ghee)
12 dkg eritrit (xilit)
4 tojás
1 kis csésze főzött kávé
fahéj ízlés szerint
15 dkg darált dió
10 dkg darált mandula
A mázhoz:
10 dkg étcsoki
2 ek. olívaolaj
1 tk. víz
A máz tetejére vagy őrölt, vagy szeletelt mandulát/diót szórhatunk.
A csokit a fahéjjal, a zsiradékkal, az eritrittel és a kávéval folyamatos keverés mellett masszává olvasztjuk, majd langyosra hagyjuk kihűlni.
A tojásokat egyesével hozzáadjuk a csokis-kávés keverékhez,alaposan elkeverjük, majd végül a dió és a mandula következik, így állítjuk össze a tortánk masszáját.
Sütőpapírral kibélelt tortaformába tesszük, ha szilikonos, akkor elég csak egy vékony rétegben zsiradékkal kikenni. 180 fokin kb. 20-25 percig sütjük.
Ha kihűlt a tészta, akkor elkészítjük rá a csokimázat. A hozzávalókat egy kis lábosban sűrű keverés mellett felolvasztjuk, így kapunk fényes mázat. Megkenjük vele a tortánkat , és végül megszórjuk a választott mandulával.
Paleotthon
Az élesztőt, a cukorral és 3 evőkanál meleg vízzel felfuttatjuk. 5 dkg lisztet egy tálba teszünk, az élesztős vizet hozzákeverjük, letakarjuk és 15 percen át pihentetjük. A többi l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
ELKÉSZÍTÉS: 1. lépés: Egy 26 cm-es kapcsos tortaformát alaposan kikenünk 10 g vajjal. 2. lépés: Megolvasztjuk a 90 g vajat 3. lépés: A darált kekszhez és mogyoróhoz keverj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, és 3:30 percre berakjuk a mikróba. (bögrébe)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű