az alaphoz:
10 dkg darált mandula
1 evőkanál eritritol (xilit vagy nyírfacukor)
3 tojássárgája
1 csapott teáskanál szódabikarbóna
a felső réteghez:
30 dkg Totu
2 dl kókusztej
1/2 citrom leve és reszelt héja
6 tojás
5 dkg eritritol (xilit vagy nyírfacukor)
5 dkg nyílgyökérliszt
a tálaláshoz:
1 teáskanál őrölt eritritol (xilit vagy nyírfacukor)
friss gyümölcs vagy cukor nélkül készült lekvár
Az alaphoz a hozzávalókat összegyúrjuk, majd nedves kézzel egy 25 x 25 centis sütőpapírral bélelt tűzálló formába nyomkodjuk. 140 fokra előmelegített sütőben 10 percig sütjük. Ezalatt a tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. Félretesszük. A tojássárgáját a többi hozzávalóval turmixgépben, vagy késes aprítóban csomómentes krémmé dolgozzuk. Óvatosan, hogy a hab össze ne törjön, hozzáforgatjuk a felvert tojásfehérje habot, majd az egészet a mandulás alapra (nem baj ha még meleg) simítjuk. Továbbra is 140 fokon 50-60 percig sütjük. Tálaláskor porrá őrölt édesítővel szórjuk meg, friss gyümölcsből készült pürét vagy cukor nélkül készült lekvárt adunk mellé.
Alap nélkül csak a felső réteg kell. Több eritrit kell bele és mazsola. Akkor olyan, mint egy klasszikus túrós süti.
Összekeverjük a hozzávalókat. A tojással kezdjük és adjuk hozzá sorba a többi hozzávalókat.Utoljára a darált mákot. Vajazott és lisztezett tepsibe öntjük.Előmelegített sütőben 20 p...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
1. Először picit felverjük a tojásokat, majd mehet bele a zabpehely, kakaópor, dzsem, szódabikarbóna és az édesítő is. Ezeket szépen összedolgozzuk, ha már homogén a masszánk, akko...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű