40 dkg liszt
1 csipet só
10 dkg porcukor
2 evőkanál méz (ha nem teszek mézet, akkor 15 dkg a cukor)
25 dkg margarin
2 csomag vaníliás cukor
2 tojás
fél csomag sütőpor
citromhéj, narancshéj, kinek mi ízlik, de ha teszek bele, akkor linzerszaggatóval készítem, mert a kekszkinyomónál eltömődhet
A margarint a liszttel gyors mozdulatokkal összemorzsoljuk, majd a többi anyag hozzáadásával szép sima tésztát gyúrunk. Kicsit lehűtjük, szaggatjuk és 180°C-on 8-10 percig sütjük. Vigyázz, ha méz is van benne, gyorsabban pirul! Hagyjuk őket kihűlni.
Máz:
20 dkg csokoládé
2 evőkanál étolaj
A csokoládét vízgőz felett 2 evőkanál étolaj hozzáadásával felmelegítjük (vigyázz, ne legyen túlhevítve), majd a kihűlt tészták alját belemártjuk és rácsra tesszük szikkadni. Most koktélcseresznyével, citromfűlevéllel díszítettem.
125 g vajat kikavarunk 4 tojássárgájával, 1 kávéskanál cukorral, csipetnyi sóval, majd hozzákeverünk 6 kanál tejben feloldott 10 g élesztőt és 240 g lisztet. A tésztát jól kidolgoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokit felolvasztjuk a vajjal. Közben összekeverjük a tojásokat a cukrokkal, majd a csokoládéhoz adjuk. Beleszitáljuk a lisztet, végül belekeverjük a diót. Előmelegített sütőb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű