Palacsinta (a la Szirma) 9db
Hozzávalók:
2 db tojás
só 1 csipet
cukor ½ evőkanál
Olaj pici
Liszt 20 dkg
Tej ½ l
Víz vagy szóda pici
Elkészítés:
Az egészet csomómentesre keverjük pihentetjük és sütés!
„Mi két adagot sütünk, de ha sikerült szóljatok! Megyünk!”
Csak feldobálva az igazi.
Olajban kell kisütni. Kanállal bele kell szaggatni az olajba. Kakaós vagy fahéjas porcukorral hintjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet darabokra tördeljük. A csokoládét is feldaraboljuk és a vajjal együtt egy edénybe tesszük, felolvasztjuk, amikor már folyékony, hozzákeverjük a tejszínt is. A kekszet bel...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Elkészítés: Az egészet csomómentesre keverjük pihentetjük és sütés! „Mi két adagot sütünk, de ha sikerült szóljatok! Megyünk!”
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű