500 g liszt,
270ml tej,
80 g vaj,
25g élesztő,
1 egész tojás,
5 ek. cukor,
1 kk. só.
2 ek. kakaópor,
kicsi tej.
A tejet a gépbe öntjük, hozzáadjuk a tojást a cukrot a vajat és az élesztőt. A lisztet rászórjuk, és végül hozzáadjuk a sót.
Elindítjuk a gépet "SWEET" menűben, amikor befejezi a dagasztást "PAUSE" gombal megállítjuk, tészta feléhez gyúrjuk a tejjel elkevert kakaóport. Mehet vissza a gépbe, a keverő lapát nélkül.
Tojásokat ketté szedem úgy csinálok belöle piskotát . Majd két formába öntöm és 175 fokon 25 percig sütöm .
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
1 dl langyos tejbe belekeverem a szétmorzsolt élesztőt és a porcukrot, majd letakarva felfuttatom. Mély tálba szórom a lisztet, beleöntöm a felfuttatott élesztőt, a tojássárgáját,...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A lisztet, cukrot, sütőport összekeverjük. A kizsírozott tepsibe a fele lisztet belehintjük. A margarint rá kockázzuk, majd a túrót ráhintjük, megszórjuk vaníliás cukorral és cit...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű