7 dl konyak
3 vaníliarúd
1 kk. mézes fűszerkeverék
15 dkg méz
2 dl 30%-os tejszín
A vaníliarudakat hosszában kettéhasítjuk, kikaparjuk a magjait és a fűszerkeverékkel együtt a tejszínbe tesszük. Óvatosan felforraljuk és ha már langyosra hűlt belekeverjük a mézet, végül hozzáöntjük a konyakot. Kiszedjük a vaníliarudakat (porcukorba téve állítólag még jól átjárja) és a mézes likőrt üvegekbe öntjük. Pár nap alatt összeérnek benne az ízek.
A tejszín miatt én ezt hűtőben tároltam, fogyasztás előtt előbb kivettem, hogy kicsit melegedjen és jól össze kell rázni.
A csokin és a zsíron kívül minden hozzávalót jól összedolgozunk. Diónyi golyókat készítünk belőle, majd egy sütőpapíros tepsire, vagy tálcára helyezzük őket. A csokit és a zsírt ös...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://www.utos.ml/egy-igazi-mennyei-husos-unnepi-lakoma/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű