60 dkg liszt
12 dkg porcukor
15 dkg olvasztott vaj
2 tojás
3 dkg élesztő
2 dl tej + 2 ek tej
1 tk. vaníliakivonat
1 citrom reszelt héja
2 ek. kakaó por ( a tészta felébe)
A hozzávalókból a géppel tésztát dagasztok, kettéveszem és a felébe beledagasztom a két kanál kakaóport 2 ek. plusz tejjel együtt.
Duplára kelesztem a két tésztát, ez kb. 1-1,5 óra a hőmérséklettől függően.
Lisztezett deszkán kinyújtom mindkét tésztát és a fehérre teszem a kakaóst. Együtt feltekerem, mint a beiglit, és a kivajazott, morzsázott kuglófsütőbe teszem.
Ismét hagyom kelni legalább 1 órát, majd előmelegített sütőben 180 fokon 50-55 perc alatt megsütöm. Ha a teteje nagyon barnulna, letakarom egy darab alufóliával.
A formában hagyom kihűlni,
A kihült tésztát vagy símán megszórom porcukorral, vagy citromos, narancsos olvasztott vajjal átkenem.
Narancshéjat csíkokra vagy kockára tetszés szerint feldaraboljuk. Amennyire tudjuk vágjuk le róla fehér részeket. 6-7 perc alatt felforraljuk a vízzel a héjakat. Leszűrjük. A héjak...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
180fok 30-35 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 160 fokra előmelegítettem. A formát sütőpapírral béleltem, 1 dkg vajjal megkentem és egyenletesen rászitáltam a porcukrot. A lisztet, a diót, a szegfűborsot, a sütőpor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű