Egy csomag bolti leveles tésztát téglalapalakúra, vékonyra kinyújtjuk. Egésztojással az egészet lekenjük, egy centi széles csíkokra vágjuk.
Csíkonként szorosan egymást fedve darabolt főzőkanál nyélre tekerjük. ( a tojás nélküli felét tekerjük a roló formára vagy főzőkanál nyelére )
( Egy főzőkanálnyélből 2 db 10 – 12 cm-es darab jön ki ).
20 percet pihentetjük és forró sütőben kisütjük.
Sajtkrém :
30 dkg reszelt sajtot, 4 tojássárgájával , 4 dkg liszttel, 2 dl tejjel sűrűre kell főzni és kihűteni. Ha teljesen kihűlt akkor egy 10 dkg margarinnal habosra kikeverni és ízlés szerint sóval ízesíteni.
A tésztát forrón kell lehúzni a nyélről. Egyforma darabokra vágni és nyomózsákkal a krémet beletölteni a tésztákba úgy hogy a két végén a krém kilátszódjon. A végeket reszelt sajtba kell mártani.
A tészta akkor nem jön le a formáról :
- ha nem sült meg a tészta
- ha nem forrón szedjük le a formáról
Ha valaki tart attól, hogy a tészta esetleg nem jön le a formáról annak ajánlom, hogy csavarja be alufóliával a hengereket, vajazza meg és úgy csavarja rá a tésztát.
A család nagy kedvence! Amit valaha boltban vagy cukrászdában ettem az nekem mindig túl vajas volt. Ez finom, igazi, főzőtt sajtkrémmel van!
Mindezt jól összegyúrni, és kis (mogyorónyi) gombócokat formálni. A tallérsütőt jól felforrósítani a gázon, és nagy lángon 4-esével kisütni. Közben meg kell fordítani a tallérsü...
Elkészítési idő: 1 ora Nehézség: Könnyű
A tésztához valókat összegyúrjuk és három cipóba osztjuk. A töltelék hozzávalóit alaposan kikeverjük. A három tésztacipót külön-külön hosszú, vékony téglalappá nyújtjuk, és töltelé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrni, fél cm vastagságúra nyújtani. Derelyevágóval csíkokra vágni, tetejét tojással megkenni, szezámmal , szotyival megszórni. 170-180fokon 20-25 perc alatt megsütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű