20 dkg magas kakaótartalmú keserű csokoládé
» 15 dkg dió
» 20 dkg cukor
» 7 tojásfehérje
» 1 tk őrölt fahéj
» csipet só
A sütőt előmelegítjük 170C-ra. A csokoládét durvára szeleteljük, a dióval és a cukor felével aprítógépbe tesszük, ledaráljuk. Nem kell, hogy teljesen finom morzsa legyen, inkább enyhén darabos. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. Félidőben hozzáadjuk a cukor másik felét. A diós-csokoládés morzsához hozzákeverjük a fahéjat és a sót. Egyharmadát erőteljes mozdulatokkal belekeverjük a habba. A többi részt óvatosan beleforgatjuk. 26cm átmérőjű tortaformát kivajazunk, alját sütőpapírral kibéleljük. Beleöntjük a masszát, tetejét elsimítjuk. 25-30 percig sütjük, amíg arany színűre sül, kissé megemelkedik, és a közepébe szúrt fogpiszkálón csak némi olvadt csokoládé található. Kihűtjük. Tejszínhabbal tálaljuk. (Amit felverhetünk például narancslikőrrel vagy savanykás sárgabaracklekvárral).
A tojásfehérjét a cukorral és 6 ek. vízzel kemény habbá verjük. Tovább habosítjuk, majd belekeverjük a kézi habverővel habosra kevert tojások sárgáját és a maradék 6 ek vizet. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
HAGYMATORTA 30 dkg liszt, 1 tk só, 1 tojás, 12,5 dkg zsír, és kevés meleg víz a tészta összeállításához . Folpackba csomagoljuk és sutty a hűtőbe fél órára. Közben felszecskázunk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű