50 dkg finomliszt
25 dkg cukor
20 dkg disznózsír
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 citromból nyert citromhéj (reszelve)
0.5 dl tej (kevés, csak annyi, amennyivel rugalmas tésztát gyúrunk)
10 dkg sárgabaracklekvár
A hozzávalókból kevés tejjel rugalmas tésztát gyúrunk.
Lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk, és korongokra szaggatjuk.
Zsírozott tepsibe rakjuk, és világosra sütjük.
Kettesével baracklekvárral összeragasztjuk.
Porcukorral meghintjük.
Baracklekvár híján bármilyen lekvárral, dzsemmel összeragasztható.
A hozzávalókat gyorsan össze dolgozzuk majd kinyujtjuk kiszurjuk kisütjük. Lekvárral össze ragasztjuk 2-2 korongot.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kétféle kekszet és az étcsokoládét apróra tördeljük. A vajat, a cukrot, a kakaóport és a tejet jól összekeverjük és lassú tűzön szirupot főzünk belőle. Nem kell forrni hagyni! Eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mandulát átszitálom a porcukorral. A tojások fehérjét kemény habbá verem egy csipet sóval. A vanílarúd magjait kikaparom, és a mandulához keverem. A tojások kemény habját alaposa...
Elkészítési idő: 20perc Nehézség: Könnyű