piskóta:
4 tojás
4 evőkanál cukor
4 evőkanál liszt
1 evőkanál kakaó
szirup
3 dl víz
4 ek. baracklekvár
1 citrom reszelt héja
4 ek. cukor
rum, ill. rumaroma.
másik piskóta
6 tojás
30 dkg cukor
1 citrom reszelt héja és leve
fél cs. sütőpor
25 dkg liszt
12 dkg puha vajból.
/tepsi mérete: 36x20 cm/
baracklekvár a kenéshez is
Máz:
30 dkg porcukorból, 5 dkg olvasztott vajból és pár csepp piros ételfestékből.
4 tojásból, 4 evőkanál cukorból, 4 evőkanál lisztből, 1 evőkanál kakaóból piskótát sütöttem.
Kis kockákra vágtam és leöntöttem a sziruppal:
Az egészet félretettem, hagytam összeérni. A jobb állag érdekében még darált keksszel dúsítottam a masszát, ebből lett a süti tölteléke.
Miután kihűlt a sárga piskóta, vízszintesen félbevágtam. Az alsó lapot megkentem baracklekvárral, rákentem a tölteléket, s a felső lap aljára is kentem a lekvárból, úgy borítottam rá a kakaós masszára.
elkészítettem a rózsaszín mázat
Igyekeztem egyenletesen szétteríteni a sütemény tetején, s hagytam megdermedni.
Ezután forró vízben felmelegített késsel szeleteltem.
A hozzávalókat összekeverem majd kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm és 170-180 °C fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 30 perc) Kihűlés után fölvágom és porcukrozom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat vízgőz fölött felolvasztjuk, hagyjuk hűlni, majd a liszttel, a sütőporral, a joghurttal összedolgozzuk. Csipetnyi sót és a vaníliás cukrot belekeverjük, jól összedolgozzuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot 1,5 dl vízzel sziruppá főzzük. Ha kihűlt, beleteszünk 20 dkg kókuszreszeléket, 1 rámát, a két tejport. Vizes kézzel kis golyókat formálunk és kókuszreszelékbe forgatjuk. A...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű