150 g vaj
150 g porcukor
késhegynyi vaníliapor
1 citrom héja
2 db egész tojás
250 g liszt
Tölteni:
házi sárgabarack lekvár
Tetejére:
olvasztott csokoládé
Az összes hozzávaló szobahőmérsékletű legyen!
A vajat a porcukorral robotgéppel alaposan ki kell habosítani, hogy nagy térfogatú és megfelelő lágyságú legyen!
Amikor elkészül a tészta, utána azonnal tegyük a habzsákba és nyomjuk ki a kis korongokat!
A sütőt 190 fokra előmelegítem.
A sima csöves habzsákot előkészítem.
Vajat, vaníliát, porcukrot kézi robotgéppel habosra keverem.
Egyenként hozzáadom a tojás sárgákat és a reszelt citromhéjat, elkeverem a tésztát.
Végül hozzáadom a lisztet és spatulával homogénre keverem.
Sima csöves habzsákba teszem a tésztát és sütőpapírral fedett tepsire apró korongokat nyomok.
Két tepsivel egyszerre sütöm. Légkeverésen
Előmelegített sütőben 180-190 fokon, 8-10 perc alatt sülnek meg. Nem kell barnára sütni! Akkor jó, ha a széle picit pirulni kezd.
Amikor kihűlnek, házi sárgabarack lekvárral kettesével összeragasztom a korongokat.
Olvasztott csokoládéval díszítem a tetejét. 38 db Néró sütemény lett ebből a mennyiségből.
A tésztához a vajat a vízzel felforraljuk, majd bele tesszük a lisztet és kevergetve sűrűre főzzük. Le fog tapadni, de amikor már összeállt és elválik az edény falától jó is lesz....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az elkészítése nagyon egyszerű: 1. Reszeld le az almát! A levére is szükséged lesz, ki ne nyomkodd! 2. Keverd bele az összes hozzávalót a reszelt almába! 3. A tetejét is szórd m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A sütőtepsit sütőpapírral kibéleljük. A tésztához a szobahőmérsékletű vajat a cukorral és a vaníliával elektromos habverővel addig keverjük, amí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű