6 db csirkecomb
8 púpos evőkanál búzaliszt (BL55)
1 teáskanál fűszerpaprika
1 kávéskanál majoránna
1 kávéskanál fehérbors (őrölt)
1 késhegynyi köménymag (őrölt)
4 gerezd fokhagyma
1 nagy fej vöröshagyma
25 dkg trappista sajt (reszelt)
450 g tejföl (20%-os)
2 evőkanál étolaj
A csirkecombot megmosom megtisztítom.
A lisztet összekeverem a fűszerekkel, a sóval és a zúzott fokhagymával.
Egy közepes tűzálló tálat kikenek vajjal, a csirkecombokat megmártom a fűszeres lisztben, majd a kivajazott tálba fektetem őket egymás mellé.
A maradék fűszeres lisztet félreteszem, mert szükség lesz még rá.
A vöröshagymát felkarikázom, és egyenletesen eloszlatom a combokon.
A tejfölt elkeverem az olajjal, és a megmaradt fűszeres lisztet is beleforgatom.
Meglocsolom ezzel a csirkét.
A tetejére rászórom a reszelt sajtot.
A tálat lefedem alufóliával, és 200 C fokra előmelegített sütőbe teszem.
Kb. 30 percig sütöm, majd leveszem a fóliát és további 15 percig pirítom.
1. A ratatouille-hoz (azaz francia lecsóhoz) a padlizsánokat nagyobb kockákra vágjuk, 1/2 órára besózzuk. A paradicsomokat meghámozzuk, gerezdekre szeljük. 2. A paprikákat kocká...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egy egész zsigerelt csirkét befűszerezem csirkefűszersóval és fólia alatt megpárolom aztán sütjük. Az olajat felhívítem és ráöntöm a reszelt fokhagymát amikor illata van hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű