30 deka liszt,
15 deka vaj,
só,
2 evőkanál tejföl,
2 deka élesztő,
10 deka reszelt sajt,
1 evőkanál tej és
1 kockacukor,
A lisztet összemorzsoljuk a vajjal, hozzákeverjük a tejet, a cukorral elkevert élesztőt, a tejfölt és összegyúrjuk. Jól kidolgozzuk és kisujjnyi vastagságúra elnyújtjuk. Megformáljuk a rudacskákat, megkenjük tojással, reszelt sajttal is meghintjük és közepes meleg sütőben megsütjük.
A tésztát elkészíthetjük úgy is, hogy nyútófával elnyújtjuk íron vastagságúra, késsel egyforma rudacskákra vágjuk és rárakjuk a sütőlapra, megkenjük, sajttal meghintjük és kisütjük.
Én kinyújtom megkenem a tojással ráreszelem a sajtot és utána vágom fel rudacskákra...hamarabb megy...lehet köménymagot is tenni rá .
keverjük össze a hozzávalókat és jól dolgozzuk össze . hadjuk pihenni kicsit , nyujtjuk , formázzuk ...... és 200 fokon sütjük :)
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű
1. A tejet és a mézet összekeverjük és felfuttatjuk benne az élesztőt. 2. A lisztet, tojássárgáját, tejfölt és sót összedolgozzuk az élesztős tejjel és olvasztott vajjal és egy ór...
Elkészítési idő: 1 óra 40 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Hűtőbe tesszük 2 órára. Ezután kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű