7,5 dl habtejszín, pici cukor, két tábla étcsokoládé.
Semmi más.
Vedd elő azt az edényt, amiben el szeretnéd készíteni. Szabj ki egy sütőpapírt, és illeszd bele az edénybe! A felolvasztott csokoládét kezdd el rétegenként beleönteni.
Egyszerre persze csak egy lapot készíts!
Én összesen 4 csokilapot készítettem. Nem fontos, hogy szabályos körlapokat készíts, nekem is ilyen lett, a szélei néha letörtek, ahogy óvatosan lefejtettem a sütőpapírról. Aztán verd fel a habtejszínt kemény habbá pici cukorral.
Vedd elő az edényt, amiben fagyasztani fogod!
Kezdd el rétegezni a tejszínhabot és a csokilapokat!
Én sajnos nem hagytam megfagyni az egyes rétegeket, hanem az egészet összeállítottam, és így tettem a fagyasztóba. Ennek az a hátránya, hogy a csokilapok összecsúsznak. Finomnak finom, de sokkal élvezetesebb, ha rétegenként fagyasztod le!
Melegítsük elő a sütőt 175 C-ra. A zablisztet keverjük el a zabpehellyel, a fahéjjal, a szódabikarbónával és a sóval. A vajat a mézet és a csokoládét megolvasztjuk majd összekeve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük és beleforgatjuk a kókuszreszelékbe
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a vajat robotgéppel, a legmagasabb fokozaton habosra keverjük. Apránként belekeverjük a cukrokat, a sót és a reszelt citromhéjat is. Egyenként hozzáadjuk a tojásokat, é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű