3 db alma
4 ek cukor
1 vanília
3 csapott ek liszt
2 ek tejföl
ízlés szerint fahéj, szegfűszeg
csipitnyi gyömbér
Az almát megpucolom, apró darabokra vágom, kicsi vízben megfőzöm a fűszerekkel, a cukorral. Ha puha összetöröm krumplitörővel. A liszttet a tejföllel összekeverem, a szósz meleg levével felhígítom, majd az almapüréez öntöm (habarást készítek, behabarom). Forrásig össezfőzöm, hidegen tálalom
A száraz hozzávalókat kávédarálóban megőröljük (szerintem enélkül is jó lenne, de így tutira hatásosabb), és mindent beleteszünk Ellába, 12 percre. Szűrjük, isszuk...smile hangulat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Főzünk egy húslevest. A hagymát, sárga- és fehérrépát kivesszük, összeturmixoljuk. Hozzáadjuk a mustárt és a tejfölt. Egy lábasban karamellizáljuk a kristálycukrot, majd felöntjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű