6 db Tesco Finest friss tojás
16 kanál cukor
6 kanál rétesliszt
1 kanál sütőpor
5 dl tej
5 dl gyümölcslé
1 csomag pudingpor
1 fürt szőlő
1 db banán
1 csomag tortazselé
1 dl tejszín
A tojásokat szétválasztjuk. A sárgájába belekeverjük a 6 kanál cukrot és a sütőport. A fehérjét kemény habbá verjük.
Belecsorgatjuk a sárgáját a fehérjébe és óvatosan összekeverjük. A réteslisztet kanalanként, óvatosan adagoljuk hozzá és keverjük csomómentesre.
Egy téglalap alakú tortaformát használtam. Kivajazzuk a tortaformát és beletöltjük a tésztát.
200 fokos sütőben, kb. 20 percig süssük. Nem lesz vastag a piskóta, mivel nagy formában sütöttem.
A tejben elkeverjük a vaníliapudingot és alacsony hőfokon főzni kezdjük. Folyton kevergessük. Ha sűrűsödni kezd, adjuk hozzá a 10 dkg cukrot. A tűzről levéve hagyjuk hűlni.
A gyümölcslevet (én meggylevet használtam) tegyük oda főni. Amikor forrni kezd, vegyük le a tűzről és keverjük bele a tortazselé port. Hagyjuk ezt is hűlni.
Szemezzük le a szőlőt, a banánt karikázzuk fel vékonyan.
Amikor kihűlt a vaníliapuding, tegyük a tészta tetejére. Ne vegyük le a keretet így nem folyik szét.
Rakjuk a gyümölcsöket a pudingra. Erre kanalazzuk óvatosan a tortazselét.
Pár órára tegyük hűtőbe. Tejszínhabbal díszítettem.
2 × 4 tojásból közepes tepsiben két piskótát sütünk. Ez elég lesz egy nagy jénai tál kibéleléséhez. Kihűlés után házi baracklekvárral megkenjük, feltekerjük, így két piskótatekercs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vízgőz fölött megolvasztjuk a csokit és a vajat, majd hozzáöntjük az espressot. Én nagyon szeretem a kávé kicsit kesernyés ízét, úgyhogy az egyik extra jó minőségű, őrölt kávémból,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes