25 dkg (barna) cukor
12 evőkanál (180 g) sótlan vaj apró darabokra vágva (sima sütő margarin nem jó!)
4 dl Meggle Mesterkrém (főzőtejszín) 33 %-os
Tegyük a cukrot egy széles serpenyőben közepes lángra. A cukor kezdetben lehet, hogy nagyon darabos lesz mire elkezd olvadni.
Ha úgy tűnik, hogy sok időt vesz igénybe a cukor olvadása akkor vigyázzunk, hogy ne égjen le, vegyük lejjebb a lángot.
Miután a cukor elolvad, nagyon óvatosan adjuk hozzá a vajat (a serpenyőben előfordulhat buborék keletkezés és habzás) és vegyük lejjebb lángot.
Keverjük el a vajat a felolvasztott cukorban teljesen, majd óvatosan öntsük hozzá a tejszínt és kis lángon főzzük sűrűre, krém állagúra.
Még melegen szűrjük át, majd öntsük kisebb üvegekbe.
Tipp:
Hűtőszekrényben kb 10-12 napig eláll. Használt előtt mikróban a kívánt állagra fel lehet újra melegíteni. Desszertekre, fagylaltra öntetként nagyon finom.
Ez krém nem alkalmas főzött karamell krém készítésére és torta bevonására.
A mogyorót tepsire tesszük és 170-180 fokra előmelegített sütőben addig pirítjuk (kb. 8-10 perc), amíg a héj jól megbarnul, a mogyorószemek pedig megpörkölődnek. Az így elkészült m...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A tojást kettéválasztom, a fehérjét kicsit felverem, majd beleteszem a sárgáját is. Ezután keverem hozzá a tejfölt. Édesítő is mehet bele, de nem fontos.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kokusztejet elkezdem felforrositani, Amikor meg csak langyos, kiveszek belole 2dl-t es elkeverem benne az eritritet, a vaniliat, a sot es a 2 tojassargajat. Ezt visszaontom az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű