50 dkg darált háztartási keksz
10 dkg vaj
2 evőkanál kakaópor
20 dkg porcukor (vagy 20 dkg Glukonon)
1 mokkáskanál rumaroma (én ennél jelentősen többet teszek bele)
1 csomag kókuszreszelék
1 üveg meggybefőtt (itt diabetikus) leve
(Mivel én teszek a közepébe meggyszemet is, így az sem vész kárba!)
A kekszport elkeverjük a cukorral (glukononnal), a kakaóval, majd elmorzsoljuk a szobahőmérsékletű vajjal.
A befőttléhez hozzáadjuk a rumaromát, majd fokozatosan adagoljuk a cukor-kakaó-kekszpor-vaj keverékhez, annyit teszünk hozzá, hogy jól formálható legyen. (Tapasztalat: az összes belefér!)
Nedves kézzel golyókat formálunk belőle (én a közepébe mindig teszek egy szem meggyet), majd egyenként megforgatjuk a kókuszreszelékben.
Fóliával letakarva hűtőszekrénybe vagy valami hideg helyre tesszük, amíg megkeményedik.
VIGYÁZAT!!! Ne hagyjuk jól látható helyen, mert könnyen felzabálódik észrevétlenül!!!
A vajat a cukorral, a tejjel és a kakaóval gőz fölött felfőzzük. Ekkor levesszük a gőzről és beleforgatjuk a szárazanyagokat. A kekszes masszát egy 20 × 30 cm-es tepsi aljába nyomk...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük, és alaposan összedolgozzuk, majd 6 egyenlő gombócot formálunk belőle. Egy 20x30 cm-es tepsi hátulját vékonyan megkenjük vajjal, és a tészták...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet, a darált mandulát, vagy diót, a porcukrot, a vajat és az aromát egy tálba tesszük, meggyúrjuk a tésztát. Fóliával lefedjük és egy órára hűtőbe tesszük, majd lisztezett f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű