50 dkg darált háztartási keksz
10 dkg vaj
2 evőkanál kakaópor
20 dkg porcukor (vagy 20 dkg Glukonon)
1 mokkáskanál rumaroma (én ennél jelentősen többet teszek bele)
1 csomag kókuszreszelék
1 üveg meggybefőtt (itt diabetikus) leve
(Mivel én teszek a közepébe meggyszemet is, így az sem vész kárba!)
A kekszport elkeverjük a cukorral (glukononnal), a kakaóval, majd elmorzsoljuk a szobahőmérsékletű vajjal.
A befőttléhez hozzáadjuk a rumaromát, majd fokozatosan adagoljuk a cukor-kakaó-kekszpor-vaj keverékhez, annyit teszünk hozzá, hogy jól formálható legyen. (Tapasztalat: az összes belefér!)
Nedves kézzel golyókat formálunk belőle (én a közepébe mindig teszek egy szem meggyet), majd egyenként megforgatjuk a kókuszreszelékben.
Fóliával letakarva hűtőszekrénybe vagy valami hideg helyre tesszük, amíg megkeményedik.
VIGYÁZAT!!! Ne hagyjuk jól látható helyen, mert könnyen felzabálódik észrevétlenül!!!
1-1 piskótát lekvárral összeragasztok, majd olvasztott csokival megcsurgatom. 1 éjjelt hagyom összepuhulni. Egyszerű, gyors, akár egy gyerek is elkészítheti....
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű
Elkészítés menete A lisztet, margarint, tejfölt összekeverjük és tésztává dolgozzuk (én konyhai robotgépet használtam). A kész tésztát háztartási fóliába csomagoljuk és legalább...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tojást a cukorral, a tejjel és az olajjal kikavarjuk. A lisztet és a sütőport is beletesszük, meggyúrjuk a tésztát. Ha ragacsos, adunk hozzá még egy kevés lisztet. Amikor összeál...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Nehéz