40 db babapiskóta; a cukorsziruphoz: 10 dkg cukor, 2 dl víz, 2-3 evőkanál eperdzsem ; a krémhez: 4 tojás sárgája,10 dkg cukor, 25 dkg mascarpone, 2 dl tejszín
a díszítéshez: 25 dkg eper
A sziruphoz egy kis lábasba tesszük a cukrot, ráöntjük a vizet, és kevergetve addig melegítjük, amíg a cukor elolvad a vízben. Hozzáadjuk az eperdzsemet. Ebbe a szirupba mártogatjuk majd a piskótákat.
A krémhez kikeverjük a 4 tojás sárgáját a cukorral, majd hozzáadjuk a mascarponét és a keményre vert tejszínt.
Egy tálba lerakunk egy réteg szirupban megáztatott babapiskótát, erre rákenünk egy kis krémet, amit megszórunk apróra vágott eperdarabokkal, és addig folytatjuk a babapiskóta, krém meg a gyümölcsdarabok rétegezését, ameddig csak van miből. A vége krémréteg legyen, amit ízlés szerint eperrel díszítünk. Néhány órát, vagy akár egy éjszakán át hűtőben hűtjük.
A lisztet egy tálba szitáljuk, apró darabokra vágva hozzáadjuk a vajat. Morzsoljuk össze (hideg kézzel, hogy a vaj minél kevésbé melegedjen fel). Adjuk hozzá a vizet és dolgozzuk...
Elkészítési idő: 75 perc Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját a tejfölt a vaníliás cukrot ,a túrót,a citrom héját jól kikavarom és hozzáadom a lisztet. A tojások fehérjét kemény habbá verem ,hozzáadom a cukrot és tovább v...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű