1 kg sertéscomb
0,5 kg főtt sonka
40 dkg szeletelt sajt
40 dkg bacon
ízlés szerint majoránna
ízlés szerint bors
ízlés szerint só
A húst egyforma nagyságú, 6x6 cm téglalapnyi szeletkékre felszeleteljük, fűszerezzük.
A vékonyra szeletelt sajtot és sonkát a hússal váltakozva két nyársra szúrjuk, amíg elfogynak a szeletek.
Betekerjük a bacon-nel, egy tepsibe tesszük, először fólia alatt, majd levéve, 180 C fokon 1 óra alatt szép pirosra sütjük.
Tálalás előtt kihúzzuk a saslikpálcákat a húsból, és ferdén szeleteket vágunk, hogy csíkosan látszódjanak az összesült rétegek.
A darált húst, a tejbe-vízbe áztatott zsemlét, sót, borsot, apróra szelt vöröshagymát, 1 gerezd apróra vágott fokhagymát és a tojást összegyúrjuk. A tepsibe teszünk egy kis olajat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A darált húsból, tojással, sóval, borssal, pirospaprikával, vízben áztatott zsemlével, fokhagymával egybe fasírtot készítek, a közepébe főtt tojást teszek és kizsírozott tepsibe ra...
Elkészítési idő: 20 Nehézség: Könnyű