50 dkg eper
20 dkg liszt
10 dkg vaj
2 e.k. porcukor
A sütőt 200 fokra előmelegítjük. Az epret megmossuk, kicsumázzuk, feldaraboljuk. A lisztet elkeverjük a porcukorral, hozzáadjuk a szobahőmérsékletű vajat, és kézzel morzsára dolgozzuk. Nem kell, hogy összeálljon, csak morzsás legyen.
A felét egy tűzálló tálba szórjuk, egyenletesen elhelyezzük rajta az eper kétharmad részét, rászórjuk a maradék morzsát, és 25-30 perc alatt készre sütjük az előmelegített sütőben. Friss eperrel tálaljuk.
Ezeket összedolgozom teljesen homogénné. Kivajazott lisztezett formába töltöm, 1 újnyi maradjon a peremtől. 20-25 perc 180 fokon tűpróbáig sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A gesztenyéket beáztattam egy éjszakára vízbe. A domborúbb oldalát keresztbe kell metszeni egy éles késsel. A héját vágjuk át, de lehetőleg a belsejét ne. Sütőpapírral bélelt te...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
A kandírozott gyümölcsöt, durvára vágott diót, és aszalt áfonyát rumaromába keverem, hagyom állni. A tojásokat kikavarjuk a kétféle cukorral, és jöhet bele a tej és az olaj, majd...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű