25 dkg margarin
25 dkg porcukor
4 dkg kakaó
1 csomag főzős csokoládés pudingpor
15 dkg darált dió
2 tojás
1 csomag babapiskóta
Egy kisebb lábasban forrni teszünk vizet (kb. 2/3-ig). A piskóta kivételével a többi anyagot egy lábasba tesszük, és kevergetve a víz fölött 20 percig gőzöljük. Egy őzgerincformát celofánnal kibélelünk (szétvágott erősebb nejlonzacskó is megteszi), úgy, hogy a forma szélein jócskán hagyunk ráhajtást. Vékonyan kizsírozzuk, majd a massza 1/3 részét beleterítjük. Erre hosszában rakunk 1 sor babapiskótát, lapos oldalukkal felfelé (kb. 5-6 fér el). Erre a forró massza 1/3-a, rá 1 sor babapiskóta, végül bekenjük a massza maradékával. Ráhajtjuk kétoldalt a celofán széleit, és ha kihűlt, egy éjszakára hűtőbe tesszük. Reggel a nejlont széthajtogatva deszkára borítjuk a sütit, és a celofán eltávolítása után szeletelhető.
A hozzávalókat gyorsan össze dolgozzuk majd kinyujtjuk kiszurjuk kisütjük. Lekvárral össze ragasztjuk 2-2 korongot.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A cukrot, lisztet, kakaót szárazon összekeverjük, majd hozzáadjuk a tejet, és a kávét, és felfőzzük.A margarint még langyosan belekeverjük.A kekszeket egyenként összer...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet és az enyhén megolvasztott vajat késes aprítóba tesszük, és az egészet összekeverjük, amíg a keksz morzsás nem lesz, és a vaj el nem oszlik egyenletesen. Egy 24 cm tort...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű