1 db tojás
25 dkg cukor
5 dkg margarin
2.5 dl tej
4 dkg cukrozatlan kakaópor
12.5 dkg finomliszt
12.5 dkg dió (darált vagy finomliszt)
1 csomag sütőpor
10 ml rum (ízlés szerint)
1 narancsból nyert narancshéj (reszelt, ízlés szerint)
1 ek vaj (a forma kikenéséhez)
1 evőkanál finomliszt (a forma kikenéséhez)
A tojást kikeverjük a margarinnal és a cukorral, hozzáadjuk a kakaót, és a sütőporral elkevert lisztet. Felengedjük a tejjel.
Rummal és reszelt narancshéjjal ízesíthetjük.
Kivajazott, lisztezett tortaformában/ tepsiben, 170 fokos előmelegített sütőben kisütjük.
Akár magában is finom, de kenhetünk közé lekvárt, vagy torták alapját is képezheti.
→ a rizst mosd át többször, jó alaposan, hideg vízben, addig amíg átlátszó lesz a víz (én csináltam már rizottórizsből is, mert csak az volt épp itthon :), de ebben az esetben azt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverem a két krémet és megtöltöm a lapokat ! A tetejére csoki máz kerül ,másnap szeletelem kis kockákra ! :) Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Megosztom a Facebook-on »»» 49494947 A recept nagyon könnyű és legalább olyan finom mint a Bounty csoki, csak sokkal olcsóbb! :) Hozzávalók: 3 toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű