280 g liszt
2 tojássárgája
80 g porcukor
1 tk sütőpor
1 narancs lereszelt héja
40 g extra szűz olívaolaj
½ vaníliarúd kikapart magocskái
½ kk őrölt gyömbér
60 g fehér csokoládé
2 ek világoskék díszítő cukor
keksz, hogy érdemes inkább egy nagy adagot sütni a hétvégén. Sokkal-sokkal finomabb lesz!
NLCafé
f Ajánlom
A BRAMAC °COOL tetőrendszer megtartja az otthon melegét! hirdetés
Elég egyszer kipróbálni az otthoni kekszsütést, és egyből rá fogtok jönni, milyen jó móka. A kekszek tésztája egyszerűen, gyorsan összeállítható, akár a gyerekekre is rábízhatjuk, aztán jöhet a formázás – kiszúrókkal vagy egyszerűen tenyérrel –, és már mehet is a sütőbe. Onnantól kezdve már csak egy kis türelem kell, hogy ki bírjuk várni, míg kihűl a keksz, és kezdődhessen a nassolás.
Kókuszos-aszalt meggyes keksz
Indítsd a sütőt, isteni kekszeket hoztunk!
Hozzávalók 20-25 db-hoz:
12 dkg zabpehely
8 dkg liszt
6 dkg kókuszreszelék
8 dkg aszalt meggy
6 dkg cukor
1 ek méz
2 ek tej
10 dkg puha vaj
1 mk sütőpor
A puha vajat kikeverjük a tejjel, a mézzel és a cukorral, majd hozzáadjuk a zabpelyhet, a lisztet, a sütőport és a kókuszreszeléket. Összekeverjük, majd beleszórjuk az aszalt meggyet és elkeverjük. A masszából diónyi gombócokat formázunk, tenyérrel ellapítjuk és sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük őket. 180 fokos sütőben kb. 12-15 perc alatt világosbarnára sütjük.
Vaníliás-narancsos keksz fehércsoki-mázzal
Karácsonyi aprósütemények, a cantuccinin innen, a linzeren túl
Hozzávalók kb. 50 darabhoz:
280 g liszt
2 tojássárgája
80 g porcukor
1 tk sütőpor
1 narancs lereszelt héja
40 g extra szűz olívaolaj
½ vaníliarúd kikapart magocskái
½ kk őrölt gyömbér
60 g fehér csokoládé
2 ek világoskék díszítő cukor
A lisztet a sütőporral együtt egy keverőtálba szitáljuk. A porcukrot elvegyítjük a fűszerekkel, majd a liszthez keverjük. Hozzáadjuk a tojássárgákat és az olívaolajat, majd az egészet könnyen formázható masszává keverjük.
A tésztából kb. 3 cm átmérőjű gombócokat formázunk, és sütőpapírral kibélelt tepsibe téve, 180 °C-ra előmelegített sütőben kb. 10 perc alatt készre sütjük.
A kihűlt kekszek tetejét előbb olvasztott fehér csokoládéba, majd a díszítő cukorba mártjuk, és miután a csokoládé megszilárdul, a kekszeket fogyasztásig jól záródó fémdobozban tároljuk.
A gombóchoz a Totut a vízzel, a tojásokkal, a kókuszolajjal, a citromlével, a citromhéjjal, a vaníliával és az eritrittel botmixerrel turmixoljuk, nem baj ha kicsit darabos marad,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Liszt sütőpor, szódapor,só össze Vaj cukor kikeverni, hozzá tojás, citrom A kettőt össze keverni. 30 perc hűtő golyót formálni 180 fok 15 perc széle pirosodik, jó
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojásfehérjéket csipetnyi sóval verjük kemény habbá, közben szórjunk bele 15 dkg kristálycukrot és egy csomag vaníliás cukrot. A tojássárgájákat a masszába dolgozzuk, és lazán be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű