100 g rizsliszt
2 db tojás (apró, "S"-es méretű)
200 ml 1,5%-os tej
1 kiskanál só
1 kiskanál barnacukor
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 evőkanál olívaolaj
A hozzávalókat egy tálban csomómentesre keverjük, míg egy laza folyós masszát nem kapunk. A masszát ezután fél órán át pihentetjük a hűtőben, majd a hűtőből kivéve újra megkeverjük.
Kiolajozott palacsintasütőbe egy merőkanálnyi masszát teszünk, pár percig sütjük, majd megfordítjuk és további fél percig sütjük. A fordításhoz a tészta törékenységére tekintettel szükségünk lesz egy spatulára.
Ha megsült mehet a tányérra, és ízlés szerint ízesíthetjük lekvárral, túróval, Nutellával, vanília pudinggal egyaránt. Én lekvárral töltöttem meg, és porcukorral megszórtam, így is nagyon finom lett! :
A margarint megolvasztjuk, hozzáadjuk a tejet, a cukrot, meglangyosítjuk, majd az élesztőt felfuttatjuk benne, s a tészta összes hozzávalóival robotgép dagasztó karjával kidagasztj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük. Előmelegített sütőbe tesszük 180 fokon és 1 órát sütjük. Mikor már nem forró felkockázzuk és fahéjas porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tészta hozzávalóit összekeverjük. Még csak robotgép sem kell hozzá, simán ki lehet keverni evőkanállal. Egy 28 centi átmérőjű serpenyőben felmelegítjük a kókuszolajat és a pizza...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz