100 g rizsliszt
2 db tojás (apró, "S"-es méretű)
200 ml 1,5%-os tej
1 kiskanál só
1 kiskanál barnacukor
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 evőkanál olívaolaj
A hozzávalókat egy tálban csomómentesre keverjük, míg egy laza folyós masszát nem kapunk. A masszát ezután fél órán át pihentetjük a hűtőben, majd a hűtőből kivéve újra megkeverjük.
Kiolajozott palacsintasütőbe egy merőkanálnyi masszát teszünk, pár percig sütjük, majd megfordítjuk és további fél percig sütjük. A fordításhoz a tészta törékenységére tekintettel szükségünk lesz egy spatulára.
Ha megsült mehet a tányérra, és ízlés szerint ízesíthetjük lekvárral, túróval, Nutellával, vanília pudinggal egyaránt. Én lekvárral töltöttem meg, és porcukorral megszórtam, így is nagyon finom lett! :
Melegítsd be a sütőt 160C fokra. Készítsd elő a muffinsütőt a papírkosárkákkal. Tedd a száraz anyagokat egy mély tálba, keverd össze és csinálj a közepébe egy mélyedést. Ebbe ön...
Elkészítési idő: 20 + 40 perc Nehézség: Nehéz
Vágd a camembert hosszában 5 db ujjnyi csíkra vagy 4 részre. Verd fel a tojást kevés sóval. Készítsd el kis tálkákba a (rizs)lisztet és a (GM) morzsát is. Melegíts kis serpenyőb...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Nehéz