- 180 g zabpehelyliszt
- 16 g 1:4 édesítő
- ½ csomag sütőpor
- 2 tojás
- 2 teáskanál vaníliaaroma
- 200 ml növényi tej
- 3 evőkanál olaj + sütő kikenéséhez
- pici só
◾️A hozzávalókat összekeverjük, negyed órát állni hagyjuk és kisütjük (érdemes az első előtt kiolajozni a sütőt vékonyan).
◾️Ebből a mennyiségből kb. 8 darab jön ki.
Én gyümölcsszósszal és cukormentes tejszínhabbal tálaltam, de fogyasztható cukormentes lekvárral vagy mogyorókrémmel is.
Az alapanyagokat összekeverem,és sűrű kóstolgatással, ízesítem. Az ízek jobban összeérnek,ha éjszakára hűtőben pihentetjük.
Elkészítési idő: 10 Nehézség: Könnyű
A zabpelyhet, chia magot, tejet és fahéjat egy lábasba tesszük, felöntjük ízlés szerint vízzel (kb1,5-2 dl). Elkezdjük főzni, amikor megfelelően megdagadt a zab, nem kemény, még vi...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű