- 500 g csirkemáj
- 1 fej hagyma
- 4 gerezd fokhagyma
- 1 teáskanál só
- bors
- 1 mokkáskanál majoranna
- szerecsendió
- 1 mokkáskanál pirospaprika
- 150 g vaj (fontos, hogy vaj legyen 😊)
+ 50 g vaj olvasztva a tetejére
- 2 jégkocka
◾️A hagymát felkockázzuk és 1 kanál vajon puhára pároljuk.
◾️Hozzáadjuk a zúzott fokhagymát és a májat is és pirítani kezdjük.
◾️Annyira pirítsuk meg, hogy azért még szaftos maradjon.
◾️Ezután befűszerezzük és hagyjuk picit hűlni.
◾️Egy turmixgépbe vagy aprítógépbe tesszük, hozzáadjuk a többi vajat és pár perc alatt simára, krémesre dolgozzuk.
◾️Mehet bele a jégkocka is (ez az extrán habos végeredmény miatt szükséges 😊).
◾️Egy kisebb tálba simítjuk a krémet és leöntjük az olvasztott vajjal.
◾️Kb. 2 órára hűtőben hagyjuk dermedni.
Az összes alapanyagot elektromos aprítóba tesszük és finomra vágjuk. Sóval és borssal ízesítjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Az avokádó belsejét villával pépesítjük, és összekeverjük a hozzávalókkal, hűtőbe téve, pár órára hagyjuk összeérni.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A tojás sárgáját villával összetörjük és a vajjal habosra keverjük. Hozzáadjuk a mustárt és a tejfölt. Végül a tojásfehérjét apró kockákra vágjuk és belekeverjük
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű