0,5 kg liszt
2 dkg élesztő
2 tojás sárgája
3 dl tej
6 dkg margarin (+ a kenéshez)
5 dkg porcukor
1 csipet só
lekvár a töltéshez
Az élesztőt 1 dl langyos tejben - kevés cukorral és liszttel - felfuttatjuk. A tojássárgákat elkeverjük a cukorral, hozzáöntjük a többi tejet, amiben a sót feloldottuk. A margarint felolvasztjuk. A nyersanyagokat tésztává dagasztjuk.
Kelesztés (45 p) után a tésztát kinyújtjuk 1 cm vastagságúra, majd 8-10 cm-es négyzetekre vágjuk, amelyek közepére lekvárt teszünk. Az felgörgetett, összecsípett tésztadarabokat kizsírozott tepsiben szorosan egymás mellé helyezzük (kb. összeérnek), varrattal lefelé. A tetejét megkenyjük olvasztott margarinnal. (Cukros darált dióval meghintve mégfinomabb!). Sütés közepes hőfokon.
1. Az élesztőt belemorzsoljuk negyed bögre langyos tejbe, majd felfuttatjuk. 2. A felfutott élesztőt az összes többi hozzávalóval összekeverjük egy villa segítségével, majd kézzel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A langyos tejbe 1 evőkanál porcukrot keverünk, belemorzsoljuk az élesztőt, kevés liszttel megszórjuk és felfuttatjuk. A kelesztőtálba szitáljuk a meglangyosított lisztet, a közepéb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű