1/2 kg gomba, 1 evőkanál olaj, 1/4 csésze vaj, 2 gerezd fokhagyma apróra vágva, 1 teáskanál zsálya, 1 evőkanál citromlé, só és bors ízlés szerint
1. A gombákat forgassuk meg az olajban, ízesítsük sóval és borssal, majd 200 fokos, előmelegített sütőben süssük őket barnára.
2. Ha a gombák készen vannak, egy serpenyőben hevítsünk vajat, és várjuk meg, amíg a vaj aranybarna nem lesz. Adjuk hozzá a citromlevet, a fokhagymát és a zsályát, rotyogtassuk össze, aztán dobjuk bele a sült gombákat is!
3. Szükség szerint ízesítsük sóval borssal!
jjhghj
Elkészítési idő: gjhghj Nehézség: Könnyű
A tészta alapanyagait egy tálba tesszük és összegyúrjuk. Amikor összeállt, két egyenlő részre osztjuk. Egy tepsi hátulját megkenjük vajjal, vastagabbra nyújtjuk rajta a tésztát és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az aszalt gyümölcsöket megszórjuk a teljes mennyiségből elvett 3-4 ek. liszttel és összekeverjük. A teljes mennyiségből elvett margarinnal kikenjük, kilisztezzük a gyümölcskenyér f...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű