50 dkg liszt
30 dkg margarin
2 tojás sárgája
2 dl tejföl
2 dkg élesztő
20 dkg sajt
teás kanál só
plusz sajt meg szórni
fél deci tej pici cukorral az élesztőt felfuttatni
A tejet fel langyosítom és az élesztőt fel futtatom benne aztán az egészet jól össze dolgozom és két órára a hütőbe teszem !Utána kb 3-miliméterre nyújtom megszórom a tetejét sajttal és dereje vágóval ujnyi szélesre darabolom szellősen sütő papíron kb 15-perc alatt közepes lángon sütöm .
A megmosott, kimagozott szilvákat apróra felkockázzuk, meglocsoljuk rummal. Egy keverőtálba szitáljuk a lisztet, elkeverjük a sütőporral, a szódabikarbónával és a fahéjjal. Felverj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vizes gézzel "gombócolunk". Forrásban lévő sós vízben főzzük, kb. 10 percig. Amikor felsétál a víz tetejére, bele a prézlibe. Rá porcukor és tejföl.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elmorzsoltam a kockára feldarabolt hideg vajat a liszttel, majd a cukrot, a tojássárgáját is hozzágyúrtam. Amennyire tudtam, gombóccá tapasztottam, folpack fóliába csomagolva kissé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű