50 dkg dw -50%-os liszt vagy update liszt,
2 dkg élesztő,
25 dkg vaj
15-20 dkg reszelt sajt (a tésztába)
1 dl tejföl,
2 tojás sárgája,
1 kiskanál só,
fél dl tej,
egy csipet édesítő.
A kenéshez 1 db tojás, vagy a megmaradt tojásfehérjék.
Az élesztőt kevés tejben morzsolom (cukor hiányában nem fut fel :D de szétmállik), hozzákeverem az összes többi hozzávalóhoz. 2 órát pihentetjük, kiszaggatjuk, megkenjük, megszórjuk még plusz reszelt sajttal és 180 fokon arany barnára sütjük.
Ezt az egészet összedolgoztam és sütőpapíron félig megsütöttem. Félúton rászórtam 1 marék kolbászt és 1 marék keménysajtot.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Sós vízben kifőzöm a spagettit.Felaprítom a hagymákat.Kockákra vagy csíkokra vágom a többi zöldséget.Mély serpenyőben vagy wokban,olajon megpirítom a hagymát hozzá adom a többi zöl...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatom a meleg, cukrozott tejjel. A lisztet beleöntöm egy keverőtálba, mehet hozzá a só, és az olvasztott vaj. Majd az élesztős tej is. Pár perc alatt készre dag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű