Piskóta:4 tojássárga
4 tojásfehérje
4 ek. liszt
4 ek. cukor
1 tk.sütőpor
külön.5 dkg reszelt csoki,
10 dkg áfonya
Krém: 6 dl tej
2 cs.vaniliás puding
5 ek.cukor
15 dkg margarin
Külön:25 dkg túró
10 dkg cukor
1 vaniliáscukor
Piskótát sütni,kis tepsiben./20x25cm/
Puding,cukor,tej sűrűre főzni,bele a margarin,hűteni.
Túró, vanillincukor,cukor hozzá a kihűlt puding.1 óra hűtőbe.
A tésztát félbevágni,megkenni a krém kétharmad részével,megszórni 5 dkg áfonyával.Rá a másik tészta,krém, áfonya,csoki reszelék.
180 fok, 30 perc
A sütőt melegítsük elő 170 fokra, majd a hozzávalókat, a tortadara kivételével, jól keverjük össze. Ha ezzel elkészültünk, akkor mehet hozzá a dara is. Azért fontos, hogy utoljára...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszthez adjuk hozzá a felkockázott hideg vajat, majd kezdjük el összemorzsolni. Amikor már kellően morzsalékos, keverjük hozzá a porcukrot és a kakaót, majd adjuk hozzá a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű