50 dkg finomliszt
12 g só
2,5 dkg élesztő
250 ml víz
3 evőkanál olaj
5 dkg langyos margarin
Az összes hozzávalót belemérem a dagasztótálba, és lágy, de nem túl puha, az edény falától könnyen elváló tésztát dagasztok. Lisztes kézzel bucit formázok belőle, meghintem a tetejét is kevés liszttel, és félreteszem pihenni
Meleg helyen kb. 40 perc alatt duplájára kel.
Ekkor lisztezett felületre borítom, és megformázom. Én most kimondottan szögletes kenyeret terveztem, hogy szép formás szendvicseket lehessen készíteni belőle, ezért egy sütőpapírral bélelt püspökkenyér formába egyengetem, és alaposan meg nyomkodtam, hogy szépen elterüljön a formában. Edénybe víz, hogy gőzben süljön.
Egy nagyobb tepsit rátettem a tetejére. Újabb 40 percet pihent így, közben előmelegítettem a sütőt 230 fokra. A fedőtepsivel együtt tettem be sülni, amit csak 15 perc után vettem le. Ekkor 210 fokra levettem a hőfokot,így sült 20 percig. Ezután a sütőpapírral együtt kivettem, és a rácsra téve sütöttem még 15 percig.
Sütés előtt és után spriccelni vízzel.
A hozzávalókból rugalmas, a kenyértésztánál talán kicsit lágyabb tésztát dagasztottam, hagytam 1 órát kelni. 12 db-ra osztottam, ami kb. 95-100 grammos tésztácskák lettek, ezeket g...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előtésztát készítettem: 260 g kovászt, 480 g vizet, 400 g Lisztet a dagasztógép táljába összekevertem és 2 óra 30 percet kelesztettem. Majd hozzáadtam 400 g lisztet és 15 percig...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz