30 dkg megtisztított burgonya,
70 dkg finomliszt,
2 dkg élesztő,
2 dl tej,
2 evőkanál porcukor, plusz egy evőkanál a szóráshoz,
2 tojás,
fél kiskanál só,
~2 evőkanál tejföl,
olaj a sütéshez.
A burgonyát megtisztítjuk, felkockázva sós vízben megfőzzük, majd szitán áttörjük és hagyjuk kihűlni.
A liszthez hozzáadjuk a tejben felfuttatott élesztőt, a porcukrot, a tejfölt és a sót. Ha kihűlt a burgonya, azt is hozzáadjuk és jól kidolgozzuk a tésztát.
Meglisztezett gyúródeszkán 2 milliméter vastagra nyújtjuk, 5x10 cm es rombuszokra, vagy téglalapokra vágjuk fel. Közepét egy csíkban bevágjuk, majd az egyik végét a vágáson áthúzva megformázzuk a csőrögéket.
Bő olajban 170 C° on 2-3 perc alatt aranybarnára sütjük.
Forrástól 5 percig {cukor + tojás} főzzük, utána beletesszük a diót, a kekszet, a vajat és a rumot. Majd vizes konyharuhával feltekerjük a megtöltött ostyalapot.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Rizst a sárgájába, aztán a fehérjét. A gáztűzhely tepsijébe dupla adag kell.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat összegyúrni Formát fóliával bélelni, pudingot elkészíteni, hűteni, tejszínt felverni, össze keverni Formába massza,fele krém, gyümölcs, krém, keksz fólia, 1 éjs...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz